7.1.-14.1.2011 Praha
  Open Mariánské lázně
  15.1.-22.1.2011 Mar. lázně

Láznička vítězem World Openu !

Viktor Láznička dosáhl svého životního úspěchu, když zvítězil v superopenu World open hraném 29.6. - 5.7 ve Valley Forge, USA. S první cenou cca 17.500 dolarů předstihl velké borce, jakými bezesporu jsou Kamski, Harikrishna, Van Wely atd. V prních šesti kolech nasbíral 6 bodů a v závěru odremizoval GM Harikrishnu (2660), GM Zazhgaleyeva (2609) a GM Van Welyho (2665) a získal čisté první místo s půlbodovým náskokem před Harikrishnou (7/9) Smirinem (7/9) Turnaje World openu se hrají v kategoriích po 200 bodů ELO. Z našich se dále turnaje zůčastnil GM Štoček, kterému se moc nedařilo, první partii prohrál a turnaj nakonec nedokončil. Soňa Pertlová získala celkem čtyři body.    Více

Neklan Vyskočil vítězí v Brně

Jubilejní desátý ročník Brněnského šachového festivalu, pořádaného klubem Duras BVK se konal 27.6. - 4.7. Letos se nehrály uzavřené turnaje. Turnaj A byl letos současně otevřeným mistrovstvím Jihomoravského kraje v kategoriích mužů, žen, dosrostenců a juniorů. Z daleka do Brna dorazila čtyřčlenná indonézská výprava. O vítězi se rozhodlo až po napínavém 9. kole, ve kterém na první šachovnici Kratochvíl Karel s Pokorným Petrem pouze remizovali a Vyskočil i Pecha svoje partie vyhráli. Vítězem turnaje se stal Neklan Vyskočil se 7 body a lepším pomocným hodnocením před Tomášem Pechou.    Více

Open České Švýcarsko

[20.06. 18.47] Čím mám více šachových kamarádů, tím hůře se rozhoduji pro ten či onen turnaj. Ve dvou případech to ale neplatí - Jánky a Krásná Lípa, tam být musím. Takže i letos 30.6. - 6.7. Díky skvělému kamarádu a hostiteli Walteru Tschörnerovi jsme s Petrem Valentou zapadli až do osady Kopec - obec Brtníky, v kouzelné scenérii Českého Švýcarska. Byl čas i na cestování po krásném kraji. Jediná závada byla, že jsem byl internetově odřízlý od zbytku světa. Petr bohužel turnaj nedokončil, skončil na pár dní na nemocničním lůžku.    Více