JIČÍNSKÝ ŠACH

  Online přenosy
  
  Šachové weby
  Šachový svaz ČR
  KHŠS
  nss
  63+1
  Czechtour
  Chess-results
  FIDE
  FIDE ratings
  Výpočet ratingu
  České ELO
  1.,2. liga
  Rozpis 1.,2.ligy
  Kalendář turnajů
  Kalendář akcí pořádaných
  ŠK AD Jičín
  Kalendář turnajů - KHŠS
  Šachové ligy

[06.02.-12.39]  TJ Sokol Praha Kobylisy - ŠK AD Jičín B      4-4
Reportáž Jarda Novotný

5.2.2012

TJ Sokol Praha Kobylisy        4 : 4          ŠK AD Jičín B        
Hinks-Edwards Thomas 2391F   1/2 - 1/2 2449F Vološin Leonid (V)
Šimek Petr (H) 2277F   1/2 - 1/2 2450F Zezulkin Jurij (C)
Schula Michal (H) 2273F   1/2 - 1/2 2420F Meduna Eduard (V)
Forman Štěpán (H)      0 - 1 2235F Fiala Jaroslav
Jančařík Joel 2226F      1 - 0 2176F Urban Zdeněk
Kopta Pavel 2299F      0 - 1 2173F Novotný Jaroslav
Janda Jiří 2232F   1/2 - 1/2 2139F Duczynski Martin
Dvořák Jan 2204F      1 - 0 2097F Šnorek Milan
   V neděli 05.02.2012 jsme vyrazili do Prahy k zápasu, který měl silně napovědět, kdo letos vyhraje druholigovou soutěž. Sestavu se podařilo dát dohromady na slušné úrovni. Dobré bylo, že mohl přijet Jura Zezulkin, protože bez něho by naše sestava vzhledem k síle soupeře nebyla nic moc. Cesta proběhla bez problémů, takže v přesně v 10 hodin mohl zápas začít.
   Na první desce hrál Leon polozavřenou sicilskou. Soupeř zvolil nepříjemný systém e4,Jc3,f4,Jf3,Sb5, vyměnil na c6 a soupeři dali partii brzy za remis. Viděl jsem kousek analýzy. Rovnováha nebyla narušena.
   Na druhé šachovnici Jura Zezulkin rozehrál skotskou. Brzy vznikla chaotická pozice známá ze zápasů Kasparova s Karpovem. Mě osobně se pozice nelíbila ani za jednou stranu. Jura si ale v podobných pozicích libuje a soupeře pěkně přehrál. V kritickém okamžiku mohl přejít do koncovky s pěšcem více, ale dal přednost hře na mat. Soupeř ovšem nalezl skrytou obranu a pozici ubránil.
   Na třetí desce Eda Meduna rozehrál pevný caro-cann se Sf5. Soupeř byl ale velmi dobře připraven, takže remíza na sebe nenechala dlouho čekat.
   Tím byly naše hlavní zbraně eliminovány, protože herní síla našich dalších hráčů "amatérů" je nesrovnatelně nižší na rozdíl od soupeřů, kteří disponují vyrovnanějším kádrem.
   Na čtvrté dessce sehrál velmi pěknou partii Jarda Fiala. Proti sicilské zvolil královskoindické schéma d3,g3,Sg2 a brzy vznikla oboustranně nebezpečná pozice plná taktických obratů, ve kterých byl Jarda jednoznačně lepší.
   Zdeňkovi Urbanovi se v poslední době nedaří. Opět měl velmi nadějnou pozici, ale soupeř mu velice pěkně obětoval pěšce. Zdeněk ze setrvačnosti pokračoval v aktivní hře, která mu je vlastní, ale místo toho se měl soustředit na obranu. Neopatrně přestal krýt pěšce a5, o kterého přišel a potom mu soupeř nedal šanci.
   V mojí partii se potrdila platnost přísloví "Jednou jsi dole, jednou nahoře". V minulém kole s Kolínem jsem hrál jako začátečník, ale dnes se zadařilo. Hrála se Nimcovičova indická. Z mojí strany velmi brzy začala vlastní tvorba. V kritickém okamžiku jsem se odhodlal k oběti kvality, která se ukázala z praktického hlediska jako velmi účinná a podařilo se mi dotáhnout partii do vítězného konce. Dokonce i velmisři mě pochválili. To se stává mélokdy.
   Na osmé desce Milan Šnorek přistoupil na gambitovou hru soupeře a to asi byla chyba. Objektivně je to dobrý postup, ale soupeřově iniciativě se vždy čelí velmi těžko. O tuto partii jsem měl obavy už od začátku a obavy se naplnily.
   Jako poslední se dohrávala partie na sedmé desce. Martin Duczynski ji sehrál ve svém nejlepším stylu, kterým umí hrát pouze on. Převedl jezdce z g8 přes f6,d5,b6,d7 na b8. V okamžiku, kdy Martin takto zagarážoval svého jezdce, tak jsem mu začal věřit. Je velmi náročné proti tomuto stylu hrát. Soupeř celou partii tlačil, Martin se bránil jedinými tahy, ale ubránil se. Soupeři si navzájem několikrát nabídli remízu, ale na příkaz kapitánů pokračovali dále, až nakonec nebylo s čím hrát.
   Ve finále tedy nic neřešící remíza 4-4. Kdo druhou ligu vyhraje, to je ve hvězdách. Vzhledem k losu si myslím, že o malinko větší šanci mají Kobylisy.
   Příští kolo zajíždíme k okresnímu derby do Hořic, kde místní mladící zatím hrají nad očekávání dobře.

   JN

  Naši sponzoři
AD auditoři a daňoví poradci, a.s.
Trachea
Trachea

Královéhradecký kraj


  WWW - novinky
  Bez studia není genia
  Lehčí taktika
  Strmilovské sbírky taktiky
  Propočet - trénink na nss
  Nalimov - tablebases
  TWIC
  Herní servery
  Playchess
  ICC
  ChessCube
  Kurnik
  Ke stažení
  Rybka 2.3
  Firebird 1.2
  Chessbase light 2009
  Stockfish 1.9
  Připravujeme
  Diskusní fórum
  Propozice dalších akcí
  
  Zajímavé partie
  K řešení

  Reklama