JIČÍNSKÝ ŠACH

  Online přenosy
  
  Šachové weby
  Šachový svaz ČR
  KHŠS
  nss
  63+1
  Czechtour
  Chess-results
  FIDE
  FIDE ratings
  Výpočet ratingu
  České ELO
  1.,2. liga
  Rozpis 1.,2.ligy
  Kalendář turnajů
  Kalendář akcí pořádaných
  ŠK AD Jičín
  Kalendář turnajů - KHŠS
  Šachové ligy

[05.12-11.22]    2. liga C
ŠK AD Jičín B - ŠK Zikuda Turnov B   5 : 3
Reportáž J. Novotný
   

ŠK AD Jičín B        5 : 3            ŠK Zikuda Turnov B         
Spirin Oleg (C) 2493F   1/2 - 1/2 2311F Řehořek Martin (H)
Vološin Leonid (V) 2449F     1 - 0 2257F Bednář Marcel (H)
Meduna Eduard (V) 2420F     1 - 0 2240F Kopal Josef
Lechtýnský Jiří 2375F   1/2 - 1/2 2211F Vltavský Vladimír
Juřek Josef 2337F   1/2 - 1/2 2247F Vaculík Martin (H)
Fiala Jaroslav 2235F     0 - 1 2257F Maršálek Zdeněk
Urban Zdeněk 2176F     1 - 0 2188F Ďúran Tomáš
Novotný Jaroslav 2173F   1/2 - 1/2 2105F Hácha Aleš


   4.prosince 2011 - den před Mikulášem - nás čekal velmi těžký soupeř - Turnov B. Naším velkým štěstím bylo, že díky extralize soupeři chyběli první 2 desky. My jsme naopak vzhledem k síle soupeře postavili skoro to nejsilnějsí, co máme k dispozici. Oproti 1.lize žádné mimořádné události nenastaly a zápas začal bez problémů tak jak měl.
  Nyní k jednotlivým partiím. Přehled jsem měl zhruba 2 hodiny a pak jsem se plně věnoval své partii, takže moc nevím, co se kde dělo.
  Na první desce hrál Oleg Spirin proti Martinovi Řehořkovi. Hrál se ježek. Oleg měl optickou převahu. Ježek je ale velmi odolné zahájení a Oleg se o tom přesvědčil plnou měrou. Slyšel jsem Olega, jak říkal, že nechápe, co se vlastně v partii stalo. Podle ohlasů prý Oleg stál dokonce hůře. Nakonec remíza.
  Leon Vološin si nechal zdvojit pěšce a jeho pozice se mi vůbec nelíbila. Marcel Bednář se ale pravděpodobně takticky přepočítal, protože jsem viděl, že ztrácí kvalitu. Takové pozice jsou proti Leonovi bez šance.
  Eda Meduna proti Pepovi Kopalovi šel do principiální Botvinnikovy varianty, kterou má Pepa dokonale obehranou a porazil v ní dokonce na mistrovství republiky velkého teoretika Petra Hábu. Eda naopak řádný teoretik není a řídí se svým mimořádným citem pro to, kde mají které figury stát. Eda převedl jezdce na d6 a Pepa za něho odevzdal kvalitu. Další průběh nevím, ale výsledkem bylo Edovo vítězství.
  Jirka Lechtýnský hrál caro-cann proti Láďovi Vltavskému. Hrála se zavřená varianta a Jirka prý měl výhodu, ale Láďa pozici ubránil.
  Pepa Juřek hrál bílými stejně jako Oleg proti ježkovi. Martin Vaculík hrál ježka dost nezvykle - Va7,b6,Sb7,Sa8. Pozice bílého vypadala opticky mohutně. Pepa říkal, že udělal jeden nepřený tah a černý získal nebezpečnou protihru a výsledkem byla remíza.
  Jarda Fiala hrál vzhledem ke svým zdravotním problémům proti Zdeňkovi Maršálkovi nerovný boj. Rozehrál černými benoni. Zdeněk odpověděl velmi nepříjemnou variantou Sf4,h3,e3, proti které se černými těžko hledá aktivní protihra. Partie skončila Zdeňkovým vítězstvím jako první.
  Zdeněk Urban sehrál s Tomášem Duráněm velmi bojovnou partii, kterou jsem viděl Na Veselce. Po oboustranně nepřesné hře získal černý výhodu, kterou ale korunoval nastavením figury. Zdeňkovi se podařilo výhodu zrealizovat. Přechod do vyhrané pěšcovky byl moc hezký.
  Já jsem na poslední šachovnici hrál nemastnou neslanou partii a Alešem Háchou. Tento typ pozic mi moc nesedí, ale černými se proti Alešovu domečku těžko něco vymýšlí. Jak je u mě zvykem, soustavně jsem se vyhýbal aktivním možnostem spojeným s tahem b4 a dostal jsem se do velmi podezřelé pozice. Dvakrát moje pozice byla silně ohrožená, ale soupeř naštěstí nezahrál přesně a umožnil mi obětí pěšce zaktivizovat figury a převést hru do remízové koncovky nestejnobarevných střelců.
  Nakonec vydřené a prý zasloužené vítězství 5-3.
  Následoval přesun Na Veselku. Ukazoval jsem svoji partii velmistrům. Dost je "zaujala". Eda pouze zvedal oči vzhůru - co tah to chyba z obou stran. Leon pro změnu usnul a Jirka Lechtýnský odešel. Zdeněk nedopadl o moc lépe.
  A ještě trocha moudrostí Z Veselky. Člověk má 4 fáze. V první věří na Mikuláše, ve druhé na něj nevěří, ve třetí ho dělá a ve čtvrté vypadá jako Mikuláš. Další moudro. Člověk má 3 stádia: v prvním je mladý, ve druhém je ve středním věku, ve třetím vypadá báječně.
  Příští kolo hrajeme 8.ledna s Turnovem C. Hraje se v příštím roce - je neuvěřitelné, jak ten čas letí.

   JN

  Naši sponzoři
AD auditoři a daňoví poradci, a.s.
Trachea
Trachea

Královéhradecký kraj


  WWW - novinky
  Bez studia není genia
  Lehčí taktika
  Strmilovské sbírky taktiky
  Propočet - trénink na nss
  Nalimov - tablebases
  TWIC
  Herní servery
  Playchess
  ICC
  ChessCube
  Kurnik
  Ke stažení
  Rybka 2.3
  Firebird 1.2
  Chessbase light 2009
  Stockfish 1.9
  Připravujeme
  Diskusní fórum
  Propozice dalších akcí
  
  Zajímavé partie
  K řešení

  Reklama