JIČÍNSKÝ ŠACH

  Online přenosy
  
  Šachové weby
  Šachový svaz ČR
  KHŠS
  nss
  63+1
  Czechtour
  Chess-results
  FIDE
  FIDE ratings
  Výpočet ratingu
  České ELO
  1.,2. liga
  Rozpis 1.,2.ligy
  Kalendář turnajů
  Kalendář akcí pořádaných
  ŠK AD Jičín
  Kalendář turnajů - KHŠS
  Šachové ligy

[21.11-12.42]    2. liga C
Desko Liberec - ŠK AD Jičín B  2 : 6
Reportáž J. Novotný
   

Desko Liberec        2 : 6          ŠK AD Jičín B        
Braun Marek 2129F   1/2 - 1/2 2449F Vološin Leonid (V)
Polák Benedikt 2178F     0 - 1 2420F Meduna Eduard (V)
Suchomel Aleš 1996F     0 - 1 2235F Fiala Jaroslav
Jareš Jiří (H) 2058F     0 - 1 2176F Urban Zdeněk
Cakl Zdeněk 2078F     1 - 0 2173F Novotný Jaroslav
Laštovka Jan 2134F   1/2 - 1/2 2139F Duczynski Martin
Groh Jiří 2064F     0 - 1 2097F Šnorek Milan
Krtouš Zdeněk 2080F     0 - 1 2008F Rychna Lukáš


   V neděli 20.listopadu jsme vyrazili na zápas 3.kola 2.ligy do Liberce proti soupeři, který nemá v soutěži velké ambice, ale svoji kvalitu bezesporu má. Nastoupili jsme v sestavě 2P+6A (2 profi + 6 amatérů).
  Cesta proběhla bez problémů. Řídil Zdeněk, kterému na cestu stačilo 45 minut. Já jsem před týdnem za tu samou dobu stihnul dojet pouze do Turnova. V Turnově jsme volali Edovi, kde je. Říkal, že u Boleslavi. Tipovali jsme, zda u Mladé nebo u Staré Boleslavi. Do Liberce jsme přijeli přesně na čas. Domácí měli vzorně označenou hrací místnost i dveře nápisem "šachy". Pan rozhodčí nás ujistil, že osobně zkontroloval všechny směrové ukazatele z Turnova až so Liberce a byly v pořádku. Je vidět, že minulý zápas áčka v Novém Boru má velkou odezvu. Od Edy jsem čekal, že po týden starém novoborském bloudění, kam jel údajně přes Děčín, přidede na partii včas. Eda ale neztratil svoji tvář a přijel se svým obvyklým 1/2 hodinovým zpožděním.
   Nyní k jednotlivým partiím.
   Na první desce měl Leon malou převahu v koncovce a soupeř měl navíc málo času. Marek Braun ale potvrdil svůj veliký talent a dokázal pozici ubránit, když musel v časovce najít řadu přesných tahů. Leon nechápal, jak je to možné.
   Eda Meduna hrál bílými a to je pro soupeře vždy veliký problém. Hrála se dámská indická a černý byl postupně přehrán.
   Jarda Fiala hrál královskou indickou. Soupeř si neopatrně oslabil bod d4, na kterém se Jarda usadil svým jezdcem. Následně hra přešla do koncovky nestejnobarevých střelců, která opticky vypadala remízově. Viděl jsem analýzu. Bílý musel řešit nelehké problémy, které nakonec nezvládnul.
   Zdeněl Urban hrál výměnný dámský gambit bez vývinu střelce na g5 - dost divná kombinace. Zdeňkova pozice nebyla nic moc, ale v komplikacích soupeře přehrál a převedl partii do vyhrané koncovky. Partie skončila jako poslední.
   Já jsem před týdnem po 3 výhrách v řadě předpověděl, že po "posvícení" nepřichází nic pěkného a tato slova se naplnila. Soupeř Zdeněk Cakl rozehrál opatrné a velmi nepříjemné zahájení Jf3,b3,Sb2,e3,Se2. Dlouho byla partie vyrovnaná, ale nechal jsem se unést "vítěznou" kombinací začínající tahem e4, která ale měla ošklivou díru. Soupeř mi názorně předvedl poučku, že jezdec s dámou dakáží soupeřovu králi pěkně zatopit.
   Martin Duczynski měl velmi nadějnou pozici, ale v nedostatku času nedokázal svoji převahu realizovat. Při analýze velmistři za bílého ukázali několik cest vedoucích "do Říma".
   Milan Šnorek hrál svůj oblíbený přijatý dámský gambit. Jirka Groh si zavčasu pěšce na c4 nedobral zpět a Milan následně dokázal, že mu titul přeborníka republiky mezi seniory patří právem.
   Na poslední šachovnici měl letošní premiéru Lukáš Rychna. Ve Svešnikovově sicilské se zbavil svého krásného jezdce d5 a stál hůře. Při "lámání chleba" ale svého soupeře ošálil. Nakonec tedy relativně pohodové vítězství 6-2.
   Následoval návrat do Jičína. Stavili jsem se v pivovarské hodpodě na Malém Rohozci, kterou můžu doporučit. Výborné jídlo a pivo (pro řidiče pito). Dozvěděl jsem se, že není radno na Slovensku tvrdit, že přesunem 10 tisíc policistů z Čech na Slovensko stoupne průměrné IQ v obou zemích.
   Příští kolo nás čeká silný soupeř Turnov B, se kterým hrajeme vždy napínavé zápasy a který má (soudě podle sestavy) postupové ambice.

   JN

  Naši sponzoři
AD auditoři a daňoví poradci, a.s.
Trachea
Trachea

Královéhradecký kraj


  WWW - novinky
  Bez studia není genia
  Lehčí taktika
  Strmilovské sbírky taktiky
  Propočet - trénink na nss
  Nalimov - tablebases
  TWIC
  Herní servery
  Playchess
  ICC
  ChessCube
  Kurnik
  Ke stažení
  Rybka 2.3
  Firebird 1.2
  Chessbase light 2009
  Stockfish 1.9
  Připravujeme
  Diskusní fórum
  Propozice dalších akcí
  
  Zajímavé partie
  K řešení

  Reklama