JIČÍNSKÝ ŠACH

  Online přenosy
  
  Šachové weby
  Šachový svaz ČR
  KHŠS
  nss
  63+1
  Czechtour
  Chess-results
  FIDE
  FIDE ratings
  Výpočet ratingu
  České ELO
  1.,2. liga
  Rozpis 1.,2.ligy
  Kalendář turnajů
  Kalendář akcí pořádaných
  ŠK AD Jičín
  Kalendář turnajů - KHŠS
  Šachové ligy

[13.11-20.15]    Krajský přebor – 3. kolo:
ŠK AD Jičín C - Slovan Broumov    4 - 4
Reportáž M. Šnorek
   

  V neděli jsme o deváté přivítali v Jičíně silné družstvo Slovanu Broumova. Už po hodině hry bylo jasné, že utkání bude velmi vyrovnané. První zavěsil Lukáš Rychna pěknou miniaturkou se čtyřtažkou na závěr. Vzápětí prohrál nešťastně Petr Tichý. To bylo zhruba čtvrt na dvanáct. Asi po 45 minutách skončily skoro stejně partie Šnorka, Buchara, Štolce a Nedbala. Ještě před 40. tahem prohrál nešťastně na čas Michal Krňávek a nerozhodný výsledek zápasu završila Adélka remízou v lepší pozici.

ŠK AD Jičín C    4 : 4          Slovan Broumov        
Milan Šnorek     1 - 0 Dostál Pavel
Buchar Petr   ½ - ½ Hradecký Ivo
Zákoucká Adéla   ½ - ½ Miler Jiří
Štolc Martin   ½ - ½ Přibyl Jaroslav
Rychna Lukáš     1 - 0 Dzieckaniec Piotr
Tichý Petr     0 - 1 Szydelko Kazimierz
Krňávek Michal     0 - 1 Szydelko Marcin
Nedbal Radek   ½ - ½ Peroutka Ivo

Jak to bylo na jednotlivých šachovnicích.

  1. Milan Šnorek - Dostál Pavel
Černý se bránil Holandskou s klasickou výstavbou c6,d5,e6,f5,Se7. Výměnou jezdců na c3 umožnil bílému silné centrum c3,c4,d4,e2. Černý se zdržel vývinem b6,Sa6, což umožnilo bílému rozložit pěšcové centrum černého. V dalším průběhu se ocenění bílé pozice pohybuje okolo +1. Bílý získal pěšce a ve 36. tahu v horší pozici překročil černý čas.
  2. Hradecký Ivo - Buchar Petr
Petr zvolil v sicilce variantu B29 po 1.e4 c5 2. Jf3 Jc6 3. Jc3 Jf6 4.e5. Zahájení sehráli oba originálně, bílý získal silný střed, v 15. tahu už má výhodu +1.65, ale hned v dalším tahu daruje Petrovi vyrovnání a po další nepřesné hře stojí už lepší černý v 19. tahu, oba se ovšem v tomto tahu shodli na nerozhodném výsledku.
  3. Zákoucká Adéla - Miler Jiří
Adélka v Aljechince získala bílými postupně převahu postupem pěšců na dámském křídle. V 21. tahu vznikla blokáda pěšců b6,c5,d4 proti černým pikům b7,c6,d5 při převaze bílé. V závěrečné pozici ve 34.tahu má bílá výhodu, ale zřejmě se jí už nechtělo pokračovat v partii, když se na to všichni chlapi už dávno vybodli.
  4. Přibyl Jaroslav - Štolc Martin
Martin zvolil na d4 d6 a hra se postupně dostala vpodstatě do královskoindických vod. V 9. tahu zlikvidoval Martin nepatrnou výhodu bílého ze zahájení vtipnou nabídkou černopoláka na h6. partie byla po výměnách všech jezdců až do 22. tahu rovná, tak to dali borci za půl.
  5. Rychna Lukáš - Dzieckaniec Piotr
Lukáš se blýskl pěknou miniaturkou, když v sicilce B33 přehrál svého soupeře v zahájení a po chybě soupeře v 19. tahu zakončil partii elegantně čtyřtažkou. Gratulace!
  6. Szydelko Kazimierz - Tichý Petr
Petr zvolil v sicilce Najdorfa. Jeho soupeř získal ze zahájení přijemnou výhodu, v 16. tahu obětoval korektně na f6 kobylu, kterou Petr správně nevzal, v dalším tahu zahrál bílý nepřesnost, po které se do značné výhody s přijetím oběti dostal Petr. Nepřesným 19. tahem musel hned v dalším kapitulovat.
  7. Krňávek Michal - Szydelko Marcin
Michal Krňávek má moje sympatie, neboť zvolil v dámském gambitu bílými cxd5 exd5. Ovšem 13. O-O-O pod útok černého nebylo nejlepší řešení. Černý ovšem nijak nezářil a tak se soupeři přetahovali v zahájení o iniciativu. Po správném 26. Dc4 hlásí Rybka 1,6 pro bílého. Postupně už má Michal dva prima piky navíc, ale nešťastně v 32. tahu překračuje čas.
  8. Peroutka Ivo - Nedbal Radek
Radek černými zvolil D07 a hra se rychle vyrovnala. Po 16. tahu má Radek dva laufry a pohodlnou hru s malou výhodou. Nato zablokoval centrum při pěšcích d4,e3,f4 proti černým d5,e6, f5 a hra je od této chvíle vyrovnaná. Od 27. tahu bílý tápe a zcela přenechává výhodu Radkovi. Ani ten nezůstal dlužen a hra po výměnách pěšců na sloupcích a,b,c přešla do zcela vyrovnané koncovky, která vyvrcholila remízou v symetrické dámské koncovce.

Martinovi poklona za premiérové rozhodování zápasu a hlavně za perfektní zpravodaj C týmu.
Dobrý pocit, dobrá parta. Velmistři nechybí...

   M. Šnorek

  Naši sponzoři
AD auditoři a daňoví poradci, a.s.
Trachea
Trachea

Královéhradecký kraj


  WWW - novinky
  Bez studia není genia
  Lehčí taktika
  Strmilovské sbírky taktiky
  Propočet - trénink na nss
  Nalimov - tablebases
  TWIC
  Herní servery
  Playchess
  ICC
  ChessCube
  Kurnik
  Ke stažení
  Rybka 2.3
  Firebird 1.2
  Chessbase light 2009
  Stockfish 1.9
  Připravujeme
  Diskusní fórum
  Propozice dalších akcí
  
  Zajímavé partie
  K řešení

  Reklama