JIČÍNSKÝ ŠACH

  Online přenosy
  
  Šachové weby
  Šachový svaz ČR
  KHŠS
  nss
  63+1
  Czechtour
  Chess-results
  FIDE
  FIDE ratings
  Výpočet ratingu
  České ELO
  1.,2. liga
  Rozpis 1.,2.ligy
  Kalendář turnajů
  Kalendář akcí pořádaných
  ŠK AD Jičín
  Kalendář turnajů - KHŠS
  Šachové ligy

[07.11-22.57]    ŠK AD Jičín B – TJ Pankrác B   6-2
  Reportáž J. Novotný


  Konec dobrý, všechno dobré!
  V neděli 05.11.2011 nás čekal nevyzpytatelný soupeř Pankrác Praha B, se kterým jsme loni ztratili cenné body. Průběh zápasu dlouho vypadal, že se loňské trápení bude opakovat. Naštěstí se ale postupně zápas vyvinul v náš prospěch. Bílými jsme dokonce uhráli 100%, což se stává málokdy.

  ŠK AD Jičín B - TJ Pankrác B 6 : 2

ŠK AD Jičín B    6 : 2          TJ Pankrác B        
Vološin Leonid (V) 2449F     1 - 0 2393F Doležal Radoslav (V)
Meduna Eduard (V) 2420F   ½ - ½ 2285F Svoboda Svatopluk (V)
Lechtýnský Jiří 2375F     1 - 0 2203F Petr Jan
Juřek Josef 2337F   ½ - ½ 2169F Pick Štěpán
Fiala Jaroslav 2235F     1 - 0 2133F Kroužel Jaroslav
Urban Zdeněk 2176F   ½ - ½ 2070F Urbánek Štěpán
Novotný Jaroslav 2173F     1 - 0 2184F Mašek Miroslav
Indrák Igor 2197F   ½ - ½ 2074F Mrkos Miroslav


   Na první šachovnici Leon Vološin hrál dámský gambit s naší loňskou oporou Radkem Doležalem. Po zahájení pozice vypadala jako rovná, ale postupně se projevila Leonova znalost a obehranost pozice. Radek postupně ztrácel půdu pod nohama a kapitulace byla nyvyhnutelná
  Proti Edovi Medunovi na druhé desce soupeř hrál výměnný caro-cann exd5,Sd3,c3 podložený obezřetnou hrou. Opticky to vypadalo na Edovo malé plus, ale soupeř neudělal chybu a remíza byla nevyhnutelná
   Jirka Lechtýnský hrál Nimcovičovu obranu a postupně soupeře přehrál. Viděl jsem složitou střední hru a pak až vyhranou koncovku S+p proti 2p. zaregistrovat, co se hrálo.
  Jarda Fiala zvolil proti francouzské svoji oblíbenou královsko-indickou výstavbu, které dost rozumí. Soupeře pěkně přehrál.
  Na šesté desce došlo k derby Urbánek-Urban. Zdeněk hrál královskou indickou. Bez problému vyrovnal, ale více mu soupeř nedovolil a když mohl pověstný chlup přetavit v zisk p, tak podcenil možnosti soupeře, který přeci jen našel obranu a místo možné výhody byl jen plochá remízová koncovka.
  Já jsem na sedmé desce hrál proti slovanské obraně s a6. Soupeř mě postupně přehrál, ale v kritické pozici zahrál neopatrně a umožnil mi obět figury za 2 pěšce, po které přešla výhoda i iniciativa na mou stranu. Partie se dohrávala jako poslední a podařilo se mi ji dotáhnout po dvojnásobné královské procházce skoro okolo celé šachovnice do vítězného konce.
  Na poslední desce Igor Indrák měl dost podezřelou pozici. Bránil se ale urputně a vynalézavě. Nakonec mohl Igor s úsměvem na tváři pronést svoje oblíbené slovo "remis".
  Následoval přesun Na Veselku. Leon zabodoval tím, že si poručil kuře Kung-Pao bez zeleniny, což se stalo zdrojem veselí. Jako konkurenční návrhy zazněly např. Koprečka bez kopru nebo Segedínský guláš bez zelí.
  Z analýz toho moc nebylo, protože se hrála rozhodující čtyřhra FED Cupu, kterou naše děvčata dokázala dotáhnout do konce. Byl to zkrátka vydařený den.
  V příštím kole ve 2. lize vyrážíme do Liberce, který zatím jen jednou remizoval. Snad se nám podaří udržet stávající 100% bilanci, když rozhodující soupeři především B družstvo Turnova a Kobylisy a možná i Vyšehrad B jsou teprve před námi

   JN

  Naši sponzoři
AD auditoři a daňoví poradci, a.s.
Trachea
Trachea

Královéhradecký kraj


  WWW - novinky
  Bez studia není genia
  Lehčí taktika
  Strmilovské sbírky taktiky
  Propočet - trénink na nss
  Nalimov - tablebases
  TWIC
  Herní servery
  Playchess
  ICC
  ChessCube
  Kurnik
  Ke stažení
  Rybka 2.3
  Firebird 1.2
  Chessbase light 2009
  Stockfish 1.9
  Připravujeme
  Diskusní fórum
  Propozice dalších akcí
  
  Zajímavé partie
  K řešení

  Reklama