JIČÍNSKÝ ŠACH

  Online přenosy
  
  Šachové weby
  Šachový svaz ČR
  KHŠS
  nss
  63+1
  Czechtour
  Chess-results
  FIDE
  FIDE ratings
  Výpočet ratingu
  České ELO
  1.,2. liga
  Rozpis 1.,2.ligy
  Kalendář turnajů
  Kalendář akcí pořádaných
  ŠK AD Jičín
  Kalendář turnajů - KHŠS
  Šachové ligy

[04.11.-11.13]    Tj Nová Paka B - ŠK AD Jičín D   0-5
Reportáž J. Kohout


Regionální přebor – skupina západ.
Tj Nová Paka B - Šachklub AD Jičín D    0 : 5

Tj Nová Paka B     0 : 5        ŠK AD Jičín D        
Michal Suchánek 1392     0 - 1 Jan Kohout 1951
Josef Machek 1385     0 - 1 Milan Kříž 1782
Jaromír Kobrle 1295     0 - 1 Rudolf Nedbal 1771
Vojtěch Tázlar 1000     0 - 1 Jan Turčín 1866
Pavel Fejfar 1000     0 - 1 Tomáš Flora 1809


   Tak trochu ve stínu velmistrovských zápasů v 1. lize i heroického výkonu C družstva na půdě favorita z Náchoda, zahájila také nejnižší soutěž Královéhradeckého kraje – Regionální přebor. Je škoda, že si toho někteří jičínští činovníci příliš nevšimli, vždyť D družstvo Jičína jsou skutečně ryzí Jičíňáci, což by se mělo cenit.
  Ale již k 1.kolu:
  Zatímco Jičín nastoupil v optimální sestavě, novopačtí měli velké potíže dát družstvo vůbec dohromady a hostům tak dost usnadnili splnit úlohu favorita.
  Skóre otevřel velmi brzy Milan Kříž, který v dračí výstavbě potrestal Pepu Machka za nějaké ty ztráty tempa a poněkud slaběji sehrané zahájení. Když si ještě Pepa uklidil krále do rohu šachovnice a vedle něj si postavil věž na g8, dovolil Milanovi hezkou oběť věže na h7 s matovým útokem.
  Brzy na to zvýšil Tomáš Flora na 2:0, když svého mladého soupeře přehrál černými v Pircově obraně, posbíral mu nějaké figury a partie se již pak nedala udržet.
  Také Rudof Nedbal vyhrál velmi rychle. Jaromír Kobrle zahájil hru dámským pěšcem a snažil se postavit pevnou pozici. Rudolf ale jeho koncepci rozvrátil pěknou obětí, po které následně získal materiál a brzy partii ukončil.
  Zbývající dvě partie trvaly déle. Honza Turčín hrál proti Vojtovi Tázlarovi královský gambit a udržoval si stále prostorovou převahu, ale nic víc. Jeho mladý soupeř se dost dlouho úspěšně bránil, ale nakonec neviděl další oběť věže jičínského hráče s následným matem.
  Poslední skončila partie na 1. desce. V Najdorfově systému sicilské hry byla hra nejprve vyrovnaná, pak přece jen jičínský hráč získal drobnou převahu. Partie nakonec přešla do koncovky černého střelce proti jezdci. Přes úpornou obranu ztratil Michal dva pěšce a partie se již nedala udržet. Sympatické na Michalovi ale bylo, že bojoval a v partii neudělal žádnou hrubou chybu na rozdíl od prakticky všech svých spoluhráčů.
  Vysoké vítězství je sice hezké, ale je nutné nadále bojovat. Již v příštím kole hostíme rezervu Lomnice n. Popelkou, která rovněž zvítězila 5 : 0 nad Vrchlabím B.
  Zbývající výsledky 1. kola: Tj Sokol Lužany – Lokomotiva Trutnov D 3,5:1,5 ŠACHklub Jilemnice – Šk PS Tuhaň 2,5:2,5 Tj Tatran Hostinné – Tj SKP Valdice 2,5:2,5.

  J. Kohout

  Naši sponzoři
AD auditoři a daňoví poradci, a.s.
Trachea
Trachea

Královéhradecký kraj


  WWW - novinky
  Bez studia není genia
  Lehčí taktika
  Strmilovské sbírky taktiky
  Propočet - trénink na nss
  Nalimov - tablebases
  TWIC
  Herní servery
  Playchess
  ICC
  ChessCube
  Kurnik
  Ke stažení
  Rybka 2.3
  Firebird 1.2
  Chessbase light 2009
  Stockfish 1.9
  Připravujeme
  Diskusní fórum
  Propozice dalších akcí
  
  Zajímavé partie
  K řešení

  Reklama