JIČÍNSKÝ ŠACH

  Online přenosy
  
  Šachové weby
  Šachový svaz ČR
  KHŠS
  nss
  63+1
  Czechtour
  Chess-results
  FIDE
  FIDE ratings
  Výpočet ratingu
  České ELO
  1.,2. liga
  Rozpis 1.,2.ligy
  Kalendář turnajů
  Kalendář akcí pořádaných
  ŠK AD Jičín
  Kalendář turnajů - KHŠS
  Šachové ligy

[01.11.-23.13]    Sněžka Náchod - ŠK AD Jičín C   4-4
Reportáž M. Šnorek


Krajský přebor – 2. kolo
Sněžka Náchod - ŠK AD Jičín C   4-4

Sněžka Náchod     4 : 4        ŠK AD Jičín C        
Ringel Zbyněk 2268   ½ - ½ Mkhitaryan Karlen 2154
Čechura Petr 2213     0 - 1 Šnorek Milan 2097
Mojžíš Jan 2153     1 - 0 Novotný Lubomír 2019
Nývlt Otto 1986   ½ - ½ Buchar Petr 2034
Cerha Michal 2121     1 - 0 Zákoucká Adéla 2016
Jecha Petr 1970   ½ - ½ Štolc Martin 2039
Novotný Jan 1929   ½ - ½ Krňávek Michal 1868
Pinkava Josef 1943     0 - 1 Kabelka Ondřej 1420


  Tentokrát se podařilo Martinovi Štolcovi dát dohromady skoro to nejlepší co máme, takže jsme vyrazili naším osmimístným dostavníkem na Náchod. Cestou jsme doplnili sestavu o Petra Buchara a Adélu Zákouckou. Do hrací místnosti Sněžky Náchod jsme dorazili s mírným optimizmem o deset minut později, což nám místní prominuli na oplátku, že jsme souhlasili s posunem hrací doby na desátou. Utkání bylo velmi vyrovnané. První zavěsil za nás Ondřej Kabelka, když jeho soupeř s pěšcem navíc tahal remizovou koncovku nestejných střelců na výhru. Pak následovaly tři remízy na první,sedmé a osmé šachovnici a až v poslední hodině se rozdělovaly zbývající body, když spolehlivě remizoval Petr, vyhrál Šnorek a remízový výsledek završily prohry Adély a Luboše.
  K jednotlivým partiím.
  1. šachovnice - Karlen Mkhitaryan v partii černými s Ringelem Zbyňkem získal v sicilce 3.Sb5 (1.e4 c5 2. Jf3 Jc6) po výměně dam a ovládnutí C sloupce mírnou převahu. V dalším průběhu se vyměnily všechny věže a hra se vyrovnala. Ve 36. tahu přešla partie do nestejných střelců, remis.
  2. šachovnice - Milan Šnorek s Petrem Čechurou v přijatém dámském gambitu (1.d4 d5 2. Jf3 Jf6 3.c4 dxc4 4.e3 Sg4) získal nepatrnou výhodu ze zahájení postupným zahnáním bělopoláka na h5 a g6 a po Jh4 ho zneškodnil. Černý bez rochády měl pro věž volný sloupec h, který se ovšem nedal využít. To už měl bílý konstelaci pěšců a2,c3,d4,e3,f4,g4,h3 a černý byl bez protihry. Bílý se dostal k průlomu f5. V dalším průběhu se redukoval materiál na nestejné střelce při všech těžkých figurách s černým králem uprostřed. Bílý uplatnil výhodu v 46. tahu.
  3. šachovnice - Luboš Novotný v Najdorfovi černými proti Janu Mojžíšovi nesehrál zahájení přesně, dostal se do horší pozice. Po nepřesném 26. tahu bílého byla pozice asi 7 tahů vyrovnaná, ale Luboš nepokračoval správně a dostal se do špatné koncovky, kterou prohrál v 58. tahu.
  4. šachovnice - Petr Buchar hrál proti Otto Nývltovi bílými něco jako Holandskou obrácenými barvami. Ze zahájení měl jeho osupeř mírnou převahu. Petr se dobře bránil, po výměně dam měl místy černý větší převahu, kterou ale neuměl vystupňovat. Po 30. tahu už byla hra vyrovnaná, soupeři to dali za plichtu.
  5. šachovnice - Adéla Zákoucká v partii s Michalem Cerhou hrála černými sicilku s g6, bílý riskantně rochoval nadlouho, Adéla spustila prudký útok a v 16. tahu byla už prakticky vyhraná, přehlédla však o tah později vidli a pak už jen dlouho bránila beznadějnou pozici.
  6. šachovnice - Martin Štolc měl bílé s Petrem Jechou. Zahájil 1.f4 a partie postupně přešla do složitých pozic, ve kterých se soupeři pretahovali o iniciativu, počáteční výhodu Martin ztratil, pak to byl spíše jeho soupeř, kdo měl navrch. Ve složitém postavení to dali v 22. tahu za remis.
  7. šachovnice - Michal Krňávek hrál černými s Janem Novotným. Po 1.d4 c5 přešla postupně hra do pozic podobných Taraschově obraně, bílý si udržoval převahu, po vyřešeném napětí v centru si soupeři odsouhlasili remis.
  8. šachovnice - Ondřej Kabelka překvapil asi nejvíce, pustil se nebojácně bílými do Josefa Pinkavy, rochoval nadlouho proti černého krátké rochádě. Černý získal výhodu a později pěšce, hra všach přešla do rovné pozice s nestejnými střelci. O partii jsem psal už nahoře. Pěkný úspěch mladého Ondřeje !

  Zapsal M. Šnorek

  Naši sponzoři
AD auditoři a daňoví poradci, a.s.
Trachea
Trachea

Královéhradecký kraj


  WWW - novinky
  Bez studia není genia
  Lehčí taktika
  Strmilovské sbírky taktiky
  Propočet - trénink na nss
  Nalimov - tablebases
  TWIC
  Herní servery
  Playchess
  ICC
  ChessCube
  Kurnik
  Ke stažení
  Rybka 2.3
  Firebird 1.2
  Chessbase light 2009
  Stockfish 1.9
  Připravujeme
  Diskusní fórum
  Propozice dalších akcí
  
  Zajímavé partie
  K řešení

  Reklama