JIČÍNSKÝ ŠACH

  Online přenosy
  
  Šachové weby
  Šachový svaz ČR
  KHŠS
  nss
  63+1
  Czechtour
  Chess-results
  FIDE
  FIDE ratings
  Výpočet ratingu
  České ELO
  1.,2. liga
  Rozpis 1.,2.ligy
  Kalendář turnajů
  Kalendář akcí pořádaných
  ŠK AD Jičín
  Kalendář turnajů - KHŠS
  Šachové ligy

[08.10.-20.20]     TJ Sparta Kutná Hora - ŠK AD Jičín B    2½ : 5½
Reportáž Jarda Novotný


TJ Sparta Kutná Hora  2½ : 5½       ŠK AD Jičín B        
Daneš Jaroslav 2278F     0 - 1 2449F Vološin Leonid
Moravec Vít 2144F     0 - 1 2420F Meduna Eduard
Černovský Jiří 2155F     0 - 1 2375F Lechtýnský Jiří
Štolba Miloš 2114F   ½ - ½ 2235F Fiala Jaroslav
Vrkota Miloš 2073F     0 - 1 2176F Urban Zdeněk
Jelínek Václav (H) 2041F     0 - 1 2173F Novotný Jaroslav
Šplíchal Petr (H) 2002F     1 - 0 2197F Indrák Igor
Linhart Jan (H) 1956F     1 - 0 2139F Duczynski Martin

  

Konec dobrý, všechno dobré

   9.října jsme zahájili 2.ligu družstev. Na první kolo nám los přiřadil družstvo Kutné Hory, se kterou se nám výsledkově daří, ale průběhy utkání zdaleka tak jednoznačné nejsou. Letošní match nebyl vyjímkou. Dlouho naše vyhlídky nebyly nic moc.
   dříve, což nebývá zvykem - proto jsme se ještě stavili na kávu a do hrací místnosti jsme dorazili přesně na desátou - drama musí být. Eda Meduna tradičně dojel o ještě hodně později.
   Leon Vološin na první desce hrál svým oblíbeným stylem - klidná varianta s přechodem do koncovky, ve které se projevila jeho herní převaha.
   Eda Meduna měl netradičně bílé a nemohl proto svého soupeře "zaskočit" caro-cannem. Hrát proti Edovi černými není jednoduché. O tom se již přesvědčila řada hráčů. Eda v dámském gambitu udržoval mírnou výhodu, kterou zrealizoval v koncovce.
   Jirka Lechtýnský hrál černými výměnnou francii. Vypadalo to na bezbarvou remízu, ale potom bílý pro mě záhadným způsobem přišel o pěšce a nebylo co řešit.
   Jarda Fiala rozehrál bílými přijatý dámský gambit - variantu, kterou hrává Carlsen. Jarda ale popletl tahy a více než remíza v pozici nebyla.
   Zdeněk Urban v Pircově obraně černými vyvinul aktivitu, které jeho soupeř nedokázal čelit. Dlouho jsem si myslel, že Zdeněk stojí špatně, ale špatně jsem spočítal figury na šachovnici.
   Já jsem v královské indické zvolil klidnou variantu. Soupeřovi to ale bylo proti srsti a hru za cenu vlastního oslabení přiostřil. Naštěstí v kritickém okamžiku, kdy mohl krásně obětovat kvalitu na e4 (já jsme o tom neměl nejmenší tušení), dostal strach a stáhnul se do pasivity. Po dramatu před časovou kontrolou se mi podařilo dotáhnou partii do zdárného konce.
   Na sedmé šachovnici Igor Jindrák černými dostal horší pozici, ale bránil se dobře. Podle kibiců měl sice o pěšce méně, ale krásného koně na e5. Konec partie se mu ale nepovedl.
   Martin Důča neměl svůj den. Už v zahájení se dostal do podezřelé pozice. Kdo hrál s Martinem, tak ví, že není jednoduché ho porazit. Trefně to vyjádřil kdysi Drahoš Stejskal - "Hraje jako prase, které si rozmyslelo porážku". Tentokráte ale byly nože dobře naostřené. Martinův soupeř sice několikrát máchnul vedle, ale poslední úder zasáhnul cíl. Suma sumárum nakonec jednoznačné vítězství, ale jednoduché to nebylo. Po mírných zmatcích jsme vyrazili směrem k Jičínu. Na jídlo jsme se netradičně zastavili v Jičíněvsi, kde výborně vaří. Při jídle došlo i na téma chození do kostela. Eda svůj postoj vyjádřil naprosto jasně "Jsem ateista - Bůh je mi svědkem".
   V příštím kole hostíme Pankrác B, který nás loni oloupil o body. Fanoušci a fanynky budou vítáni.

  JN

  Naši sponzoři
AD auditoři a daňoví poradci, a.s.
Trachea
Trachea

Královéhradecký kraj


  WWW - novinky
  Bez studia není genia
  Lehčí taktika
  Strmilovské sbírky taktiky
  Propočet - trénink na nss
  Nalimov - tablebases
  TWIC
  Herní servery
  Playchess
  ICC
  ChessCube
  Kurnik
  Ke stažení
  Rybka 2.3
  Firebird 1.2
  Chessbase light 2009
  Stockfish 1.9
  Připravujeme
  Diskusní fórum
  Propozice dalších akcí
  
  Zajímavé partie
  K řešení

  Reklama