JIČÍNSKÝ ŠACH

  Online přenosy
  
  Šachové weby
  Šachový svaz ČR
  KHŠS
  nss
  63+1
  Czechtour
  Chess-results
  FIDE
  FIDE ratings
  Výpočet ratingu
  České ELO
  1.,2. liga
  Rozpis 1.,2.ligy
  Kalendář turnajů
  Kalendář akcí pořádaných
  ŠK AD Jičín
  Kalendář turnajů - KHŠS
  Šachové ligy

[08.08.-18.00  OPEN Tábor 2011 vyhrál Leon Vološin
Reportáž Zdenka Urbana

  OPEN Tábor 2011

  V sobotu jsem zavítal na Open do Tábora. Viděl jsem, že bych měl potkat naše dva velmistry Leona Vološina a Jirku Lechtýnského , což se podařilo a navíc jsem zjistil, že turnaj hraje i náš letošní host ve 2. lize IM Radek Doležal. Při nasazení to nevypadalo zase tak špatně, když po sedmém kole se Leon skvěl na prvním místě, Radek Doležal na třetím a pouze Jirka Lechtýnský s 0,5 bovou ztrátou na jedenáctém. To hovoří možná o velké vyrovnanosti startovního pole, ale spíše o tom, že se řadě borců nechtělo riskovat, což jen svědčí ve prospěch systému 3-1-0 uplatněného na velmi dobře honorovaném Openu v Náchodě.
  Osmé kolo dopadlo celkem dobře, tedy podle mých představ, když Radek remizoval s FM Josefem Mudrákem (vzpomínám si jak na mistrovství republiky žáků v r. 1974 v Třemošnici, skončil o místo za mnou tedy čtvrtý, když vyhrál Karel Mokrý a druhý byl Daniel Šorm)a Jirka Lechtýnský porazil dle předpokladů Luďka Mesároše. Trochu mne zklamal Leon Vološin, který řekl bych spíše předčasně, což u něj není neobvyklé, remizoval s bílými s FM Honzou Havlíkem, kterého výkonnostně přeci jen by měl převyšovat.
   Na druhou stranu jsem se nemusel v Táboře zdržet do pozdní noci a odjížděl jsem po přepečeném steaku, který jsme si dali jako medium zhruba na půl cesty mezi hotelem Palcát, kde se hrálo a starém náměstí (dle mapy Žižkovo). Restaurace se zahrádkou byla po pravé straně a dle internetu bych tipoval, že se jednalo o restauraci na Louži. Kuchaře skutečně doporučit nemohu, byť maso bylo původně jistě kvalitní a omáčky přijatelné.
   V osmém kole vyhrál IM Ivan Hausner, který se tak dostal do čela. Leon okupoval s 0,5 bodem ztráty druhé místo a Jirka Lechtynský zakotvil po hezké výhře na místě pátém.
  Rozlosování devátého kola nepřinášelo nic dobrého především pro Jirku Lechtýnského, který se měl na druhé šachovnici utkat s GM Tallou. Na první šachovnici jsme pak všichni čekali, že Ivan Hausner udrží remiz s celkem silným GM Laličem, což se nakonec také potvrdilo. Na trojce pak černými bojoval Leon Vološin s nevyzpytatelným Honzou Sodomou a na pětce Radek Doležal s bílými proti Honzovi Havlíkovi. Přiznám se, že jsem nejvíce sázel na Radka na pětce, který však nakonec zvítězit nedokázal, což se však podařilo oběma našim matadorům, tedy Leonovi Vološinovi a Jirkovi Lechtýnskému.
  Pořadí turnaje tak pro náš oddíl snad ani nemohlo dopadnout lépe. Leon již předtím vyzýval do dalších bojů a tento měsíc ho tak ještě uvidíme v Brně. Po jeho úspěchu v Náchodě, kvalitní hře v Pardubicích a aktuálním úspěchu v Táboře, mu přejeme další potvrzení jeho velmi dobré výkonnosti.

   ZU, 7.8.2011

  Naši sponzoři
AD auditoři a daňoví poradci, a.s.
Trachea
Trachea

Královéhradecký kraj


  WWW - novinky
  Bez studia není genia
  Lehčí taktika
  Strmilovské sbírky taktiky
  Propočet - trénink na nss
  Nalimov - tablebases
  TWIC
  Herní servery
  Playchess
  ICC
  ChessCube
  Kurnik
  Ke stažení
  Rybka 2.3
  Firebird 1.2
  Chessbase light 2009
  Stockfish 1.9
  Připravujeme
  Diskusní fórum
  Propozice dalších akcí
  
  Zajímavé partie
  K řešení

  Reklama